Saagem tuttavaks: Karin Rask, seekord moebränd

Portail.ee: Moelooja ja näitleja Karin Raskil on valminud uus sügishooaja rõivakollektsioon naistele. Esmakordselt tuleb disaineri looming välja tema omanimelise brändi Karin Rask alt, mis on välja kasvanud eelkäijast Kalamaja Printsess.

Soojades ja sügishõngulistes toonides kollektsioonis on fookuses modernse lõikega kleidid ja signatuurtooteks kujunenud kimonod, ent oma koht on ka näiteks soojadel villastel mantlitel, peenvillastel pükstel ja (kunst)nahksetel seelikutel. Kõiki rõivaid on üks-kaks eksemplari, vahel kolm, sest disainer töötab ainult kangajääkidega. „Materjali saan nii teise ringi poodidest, sh Uuskasutuskeskusest, teistelt tootmisettevõtetelt kui ka annetajatelt. Inspiratsiooni ammutan materjalidest, millega töötan – piltlikult ütleb iga kangas ise, milliseks kleidiks või mantliks ta saada soovib,” selgitab moelooja ise.

Uus naisterõivaste bränd on küpsenud pikema aja jooksul. Kalamaja Printsessi sündi 2013. aastal inspireeris Karini tütar ja seetõttu olid esikohal riided just tüdrukutele. „Kui lastele mõeldud riideid tegema hakkasin, tekkis emadel minu disaine nähes koheselt huvi, et ma ka neile midagi teeksin. Ajapikku kujuneski peamiseks tegevuseks hoopis looming naistele ning nii on tänane nimevahetus asjade loogiline arenguetapp,” kirjeldab Karin. Brändi käekiri on endiselt puhas ja minimalistlik, nüüd naistele suunatult ka veidi šikim ja sensuaalsem, mille mõjutused tulevad osalt filmikunstist. Disainer lisab, et olenemata kaubamärgi nimest, jätkab ta kangajääkidele uue vormi andmist, pöörab tähelepanu detailidele ning kõrgekvaliteedilisele õmblustööle.

Kuigi tänavune sügiskollektsioon on mõeldud naistele, on siiski oodata ka uut loomingut lastele. Rõivastega saab tutvuda Karin Raski moestuudios Telliskivis ja e-poes.

Tutvu brändi uue kollektsiooniga allolevas galeriis!

Muide, olgu ka lisatud, et brändi uue visuaali on loonud ei keegi muu kui Helene Vetik Hmmm Creative Studiost (ja Portailist).

Aljona Eesmaa
Portail.ee asutaja ja peatoimetaja. Lisaks on ta paras töö- ja moehoolik, kes stiliseerib, moetoimetab ja korraldab suhteid.

Allikas: portail.ee
21.09.2020
Järgmine
Lummavad fotod | Karin Rask esitleb omanimelise brändi esimest naisterõivaste kollektsiooni

Vastused puuduvad

Email again: